Deneme Editörün Seçtikleri

Leylak Kokusu

Baharın ilk günlerinde açmaya başlayan leylak çiçeği, baharın son günlerinde solarak çiçeklerini dökmeye başlar.Mor tonları ilk aşkı temsil etmektedir, pembe olanı ise sevgiyle aynı zamanda arkadaş olunacağ, her dertte ve sıkıntıda yanında olunacağı anlamına gelir.Beyaz renk içtenliği ve saflığı ifade etmektedir.

Leylak kokusunu severim en çok, dedi. Baharı müjdeleyen, gönlüme huzur veren, beni benden alan leylak kokusunu.Görünüşü güzel, kokusu da bir o kadar harika olan bu çiçeği severim.Her şeye rağmen hala bir umudumun olduğunu hatırlatır. Gökkuşağının renklerinde gizlidir sevginin en koyusu, der.Güzel günlerin beni beklediğini söyler. Yeniden , yine yeniden başlamalı bu hayata , der.

Beyazı benim saflığımdır, içtenliğimdir, dedi.Duygularımın yalınlığı, sezgilerimin güçlü yanıdır.Duru bir bakıştır, beyaz bir gelindir. Bir çocuk masumiyeti vardır renginde.Gökyüzünde süzülen martıların özgürlüğüdür belki de acı çığlığıdır.Ama en çok mor leylakların tutkunuyumdur.İlk sevdaların, aşkların vurgunudur.İlk bekleyişlerim, ilk gözağrım, ilk gözyaşlarımdır. Yüreğimde derin sızım,kalbimdeki yanan közdür.

Mor rengi sever miyim bilmiyorum.Galiba ben mor rengi en çok leylaklarda sevdim.Leylak kokusunda, ağacın dalındaki leylağın renginde.Bir vazodaki leylak demetinde sevdim, kokusunu etrafa dağıtırken.Mor renkler yavaş yavaş pembeye evrilmeye başladı.İlk aşkların yerini belki de kuvvetli bir dostluk ve güven duygusuna bıraktı.Dertte ve sıkıntıda yanımızda olan dostlarımız, dostluklarımız.Uçarılıklarımız, umursamazlıklarımız kayboldu birden.Hayata sağlam adımlar atarken, arkamızı yaslayacağımız , her zaman yanımızda olacağını bildiğimiz candan dostlarımız.Şimdilerde kaldı mı bilmem.

Çiçeklerin, renklerin, kokuların ayrı ayrı hikayesi.Her birinden yaşanmış gerçeklikler sunuyoruz hayata.Bazen bu filmi bir yerde kesiyoruz, bazen kaldığı yerden devam etsin diyoruz.Sonu hiç gelmesin diyoruz, bitmesin istiyoruz.

Leylak kokusunda sevilmiştir sevgililer, dostluklar, insanlığın derdi.Leylak kokusu barıştırmıştır dargınları, dostları birbirine bağlamıştır.Leylak kokusu bir yudum sevgidir belki de.Bir çocuğun yeni yeni yürümesi, ağaçların çiçeklenmesi, mevsimlerin bahara durmasıdır.Ümitsizliğin yerini bir gülüşe, bir umuda bırakmaktır.Gonca gonca yüzlerde açılan bir tebessümdür.Gökkuşağına açılan yüreklerin, rengidir çeşit çeşit.

Bir çiçeğin, bir kokunun güzelliğinde birbirimize bağlanıyoruz.Köprü oluyoruz, yol oluyoruz.El veriyoruz, yardım eli uzatıyoruz.

Yazar hakkında

duru kurugül

duru kurugül

Yorum yaz