Günlük

ŞİZOFREN GÜNLÜĞÜ

14.03.2016 PAZARTESİ
Bugün babamın yine benim bir tanecik aslan oğlum, oğulbalım kalkar mısın dükkana gidip akşam anneciğinin önüne istediklerini getirmeliyiz demesiyle başladı. Gün boyu etli ekmek yaparak güzide müşterilerimize hizmet etmek için doğmuşum sanki. Çok mutluyum çok.İçimde kelebekler uçuşuyor. Ben şizofren?
15.03.2016 SALI
Benim bir arkadaşım var, ama sadece aynaya bakarken karşıma çıkıyor. Bana güzel öğütler veriyor. Git şu adamı pıçakla dedi geçen gün gittim pıçakladım. Hayır kimse sormuyor niye yaptın diye. Şimdi nezarethane de bekletiliyorum ve ben bekletilmekten hiç hazzetmem…ben şizofren?
16.03.2016 ÇARŞAMBA
Ulan parayla saadet olmuyor arkadaş haklısın ama parasız da olmuyor ya.. Sonuçta ne demiş Cemal Süreyya ille de para para para? ben şizofren?
17.03.2016 PERŞEMBE
Bugün öğrendiğim şey tüm hayatıma yeticek kısa bir formül. Eğer bir bayana laf anlatmak istiyorsan 1eşit değildir bire. 1=0.2•5 ? ben şizofren…
18.03.2016 CUMA MÜBAREK GÜN
Sigara içen insanlara dikkat edin içlerine çekerken kafayı hafif yukarı kaldırırlar ya işte onun sebebi cool olmak değildir. Öyle görünürler fakat asıl sebebi dumanı gözlerine kaçırma korkusudur. İşte bugün üzerimde böyle bir çaresizlik var ya.. Ben şizofren?
ŞİZOFREN BEYDEN ÖZLÜ (BENLİ-AMA BAYAA Bİ DENLİ) DÜŞÜNCELER
•Bir şizofren için en büyük hayal kırıklığı, yemeğin üstüne içeceği tavşan kanı çayı tam ağzına götürdüğü vakit, şekerini karıştırmayı unutmuş olmasıdır. Daha ötesi yoktur bizler için. Şekerteryan kardeşlerimiz hariç tabi? ben şizofren.
•Başbakan olmayı planlıyorum. Görünen o ki bu ülkede sadece başbakana saygı var. Baksana muhalefet partisi lideri bile sayın başbakan diye kızıyor? ben şizofren ?
•Şizofren beyimiz bugün baya kafa yordu ve bir sonuç çıkardı:Direniş de isyan da aslında aynı temele dayanır. İkiside baş kaldırmadır ama kaldırdığın başın neye ve nereye doğru olduğu seni isyankar veya direnişçi yapar.Ben mi şizofren?

Yazar hakkında

Mehmet Solmaz

Mehmet Solmaz

Yorum yaz