Günlük

FUZULİ BİRİNDEN FUZULİ GÜN(LER)LÜK

Söz verdiğim üzere günlük yazma kararı aldım. Bunun için de en önemli günlerden bir günü seçtim. Bugün benim ayrılık günüm.Seyyah makamı olarak yazısını yazdığım Ermenek’ten ayrıldığım gün. Bugün başladım günlük yazmaya çünkü her ayrılık bir başlangıç demekmiş.
05.02.2016 CUMA
Ermenek’ten ayrıldım bugün. Yeni bir hayata adım atacakmış gibi.. Ermenek benim için büyük tecrübe oldu. Sevenlere sevmeyenlere, sevmediği gibi birde tökezletmek isteyenlere teşekkürler .. Hatta en büyük teşekkür sizlere. Beni olgunlaştırdığınız için. Ayrıca bana her zaman destek olan yakınlarımdan daha yakın Hacı abi. Sana çok ayrı teşekkür ederim..
06.02.2016 CUMARTESİ
Sabah yetişmem gereken otobüsü kaçırmamak için çırpındım. İki gündür bir hayli yolculuk yapmanın verdiği yorgunlukla birlikte bayağı zorlandım bu işte ama olsun. Antalya’ya gitmem gerekliydi. Katalog çekimlerinde bulunmam mecburi olduğu için el mahkum yolculuğa çıktık. Yolları hiç sormayın, Allah’tan kaptan kırık çıktı da karlı yollardan geçip gidebildik.Belki de kırık değildir. Neyse bilmiyorum? Bu arada bugün bir çalışmaya daha başlayacağız ortağımla beraber, bugünkü günlüğüm o yüzden çok garip oldu. I am sorry?
07.02.2016 PAZAR
Antalya’dan ayrılma vakti gelmiştim. Usul usul bindim benim yeni kaderimin yazılacağı yer olan Konya’ya. Çekimlerimin bitmesi rahatlatmıştı beni ama bir korku vardı kalbimin derinliklerinde.
Yarın sabah başlayacağım etli ekmek dükkanını düşünüyorum gecenin bu saatinde. Nasip demeli insan…
08.02.2016 PAZARTESİ
Dün çekimlerde sağa sola dönerek poz veren ben şu an elimdeki paspasla dükkanı paspaslıyorum. Ne mutlu bana? . Babam gelince olmamış deyip enseme şaplatmasa bari?.
09.02.2016 SALI
Şimdi bize furkan geldi. Yeğenimi göremeyeceğim için işleri de savsaklamaya başladım. Akşam bi olsa ya. -Şu an akşam oldu başka Bir olay olmadı. Bol bol çocuk oldum.?
19.02.2016 CUMA
Uzun bir süredir sana yazamadım, affedersin be kardeş. Düzenli bir hayatın olmayınca ne sana kız veriyorlar ne de günlük yazabiliyorsun.?
20.02.2016 CUMARTESİ
Bugün dedemin vefatının üzerinden bir yıl geçmiş. Koca bir yıl dedem orda yatmış ve ben hala bir baltaya sap olup dedeme müjdeleyememişim ya hakikaten helal olsun bana. Bugünün tek güzel tarafı ailece gidip dedemin kabrinde onun ruhuna fatiha okumamız oldu galiba…
27.02.2016 CUMARTESİ
Bir haftadır yine yazamadım. Ama bu sefer tembellikten değil. Bir haftadır ben şizofren diye geziyorum ortalıkta.Arkadaşlar anladım ki, ben normal günlük yazma adamı değilim. Çünkü yazamıyorum, kendimi yineliyorum. Bunun için yeni bir günlük metodu geliştirdik. Bundan sonra bir şizofrenmiş gibi günlük yazma kararı aldık. Bir sonraki sefere şizofren günlüklerinde görüşmek üzere…

Yazar hakkında

Mehmet Solmaz

Mehmet Solmaz

Yorum yaz

2 yorum

    • Valla abi çok zorladım normal yazmayı çıkan günlük anca bu kadar? şizofren günlüğü daha verimli olacaktır inşallah. Tabi ki fikir ve yol ortağım Songül Korkmaz ile birlikte güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz.