Deneme Editörün Seçtikleri

YARIN YENİ BİR HAYAL KURMAYA BAŞLA

Bugün istediğin kadar ağla ve yarın yeni bir hayal kurmaya başla! Pencereni aç, perdeni arala! Karşı evin çatısına konan güvercine ve martıya gülümse! Bugün de sabah oldu, güneş gökyüzünde yerini aldı, kendine bir teselli ver. Unut geçmişte yaşadığın acıları, anıları… Sil gözünün yaşını! Geçti, gitti, dünde kaldı. Artık hayata tutun!
En güzel giysilerini giy, çantanı tak, çok sevdiğin parfümünü sık ve aynanın karşısına geç! Yüzündeki sivilceyi görme, yara izine bakma! Dağıt saçlarını keyfince. Normal bir hayat yaşa ve arkana dönüp bakma! Geleceğe, güzel günlere, yarınlara odaklan!
Bugün bir bahar havası var dışarıda. Çocukların oynayan sesleri geliyor kulağıma. Yol boyu yürüyorum kendimle kalarak ve iç sesimle konuşarak. Deniz kenarında bir çay bahçesine oturuyorum. Martılara simit parçaları atan çocukları, gençleri, orta yaşlı insanları izliyorum. Hepsinin bir anısı, acısı, yaşanmışlıkları, geçmişleri vardı, diyorum. Sanki hepsi geçmişte kalırcasına an’a odaklanıp sadece martı seslerini dinleyerek mutlu oluyorlar. Bu kadar da mutluluk kolaymış, diyorum.

Bir martı sesinde, bir bardak sıcak çayın buğusunda… Gözlerim doluyor ve yanaklarımdan yaşlar boşanıyor. Biraz acı, biraz mutluluk ve kederin tortusu…Bir zaman tünelinde ,böyle anların yaşantısına gitmişliğimiz olur çoğu zaman. His, duygu, coşku yağmuruna tutuluruz sağanak sağanak… Geçer, gider… Hayata tutunmaktır önemli olan! Var gücüyle yaşamak ve çaba göstermek. İnsan var olan acılarını hafifletmek ve yeni anılar biriktirerek yarınlara tutunmak ister.

Yazar hakkında

duru kurugül

duru kurugül

Yorum yaz