Deneme Editörün Seçtikleri

Saklarım

Saklarım…Anıların en kuytusunda hayallerimi,gözlerinin karasında hüznümü,yüreğimdeki yaraların iyileşebilir yanını saklarım.Bendeki yok olan benin tekrar bana gelmesini,uzaklarda yok olmayan hüznün ve yüzün görülebilir yanını saklarım.

Bir düşten uyanan yorgun kalbimin hislerini düşünürüm.Hislerdeki saklı yanın gizemimi çözmeye çalışırım.Bir yağmur damlası yağar usuldan usuldan…Sessizce,kimsesizce,hiç ses çıkarmadan.Alır,uzaklara götürür beni.Bir kır bahçesinde papatyaların süslediği,göz alıcı güzellikler!Uyan artık sabah oldu dercesine.Güneş tepelere doğru yükselirken gerçek mi düş mü diye düşüncelerimi yoklarım.

Uzayan bir boşluğa doğru gider gözlerim.Bir kelebek uçuşunu yakalamak ister gibi uzattığım eller kalmıştır yarı yolda .Bir kanat çırpışında giden kelebekler gibi gökyüzü de birden maviliğe boyanır küme küme!

Bir serinlik hissederim ayaklarımın değdiği yerde.Durgun akan bir nehir midir ,deli çağlayan bir ırmak mıdır? Düşlerinde düşleyen insanlar,gerçeğin farkına varamadığında bir sis perdesi belirir zihinlerinde.Zihin,bulanık bir yanılsamadır.

Birden gözkapaklarını kaldırdığında anlamıştır yorgun bedeninin düşlerde,rüyalarda gezdiğini.Yine sabah olmuştur.Güneş her zamanki güzelliğiyle doğmuştur.Bir gün yine başlayacaktır.Bir hüzün yumağıdır sakladıkları,bir defterin gizli yaprağındaki kelimelerdir.

Saklarım…Yıldızları koynunda saklayan gece gibidir hayallerim.Koyu karanlıkta bir umuttur düşlerim.En zifiri karanlıklar nasıl aydınlığa kavuşacaksa,sabahlar yakınsa ve güneş her gün umutla doğacaksa yakındır diyeceğim.Bir müjde! Gelecek güzel günlerin fısıltısıdır kulağıma usul usul,sakin ve dingin.

Yazar hakkında

duru kurugül

duru kurugül

Yorum yaz