Editörün Seçtikleri Günlük

Ocak’ımdan Dökülen Umutlar

31.12.15 (Perşembe)   Her yerde kar var. Uçaklar civar illerde bir bir iptal oluyor. Urfa’da da iptal olur diye bekliyorum. Olmuyor.  Ben bir grupla beraber kitap okumak, dostlarla görüşmek için İstanbul’un yolunu tutmuşum.

01.01.16 (Cuma)   İstanbul. Her yerde yine kar var. Bu milyonluk şehri kefenine bürünmüş bir şekilde göklerden seyretmek çok değişik hisler doğurdu bende.

02.01.16 (Cumartesi)   Kitaplar okuyoruz. Birçok ilden gelmiş okuma sevdalıları bir araya gelmiş kitap okuyorlar. Acayip. Bu okumayan toplumda pamuk beyazı karlar arasında birileri oturmuş kitap okuyorlar. Sanki başka işleri yokmuş gibi. Sanki kafayı yemişler gibi.

03.01.16 (Pazar)   Hâlâ kitap okuyoruz. Ha biraz da okuduklarımızı konuşuyor, tartışıyor, müzakereler yapıyoruz.

04.01.16 (Pazartesi)   Dostlarla, sevgililerle, birbirini dinleyen, anlayan insanlarla olmak ne güzel.

05.01.16 (Salı)   Uçağım İstanbul havası yüzünden değil de, Urfa havası yüzünden ertelendi. Ve ben bu haberi denizin ortasında aldım. Bazen şaşırmak ne kadar da güzel.

06.01.16 (Çarşamba)   Uçağım yine kalkamıyor. İstanbul’a mahkum kalmak ne güzel. Keşke uçağım hiç kalkmasa.

07.01.16 (Perşembe)   Denizi ne kadar da özlemişim. Bir denizi bir de seni.

08.01.16 (Cuma)   Hicbisey’e bakıyorum. Ne kadar çeşitli, ne kadar güzel, yoğun anlamlar uçuşuyor herbir yandan. Olabildiğince özgür, olabildiğince cesur. Ağlayıp sızlanmadan, boş şikayetler etmeden, güzel şeyler yapıyoruz burda el ele vererek.

09.01.16 (Cumartesi)   Ha bir de şu Tülay, Nihayet, Gülüşan var ya. İşte yine başıma iş açtılar. Bu satırları onların gizli kandırmaları sayesinde yazıyorum. Biz de yazcaz diye beni tahrik ettiler. İyi ki de başıma bu işi açmışlar.

10.01.16 (Pazar)  Bugün Ayşe Arman’ın Ali Denizci ile yaptığı röportajı okudum. “Devrim yapmak istiyorsan önce kendini devireceksin” diyor. Bu adamı sevdim. Etkileyici. Bu röportaj üzerinde düşünmem gerek.

11.01.16 (Pazartesi)   Ali Denizci diyor ki; “En büyük hedef hiç olabilmektir. Mülkün sahibi sadece Allah’tır.”

12.01.16 (Salı) Bugün Zehra’nın şu cümlesini çooook sevdim: Ben tutmak lazım gelen bazı şeyleri/Hiç/Hiç tutamadım!

13.01.16 (Çarşamba)  Suriyeli öğrencilerimle dersler yapıyor, onları seviyorum.  Suriyeli kardeşlerimizi yaşadığı yerlerden edenlere lanet ediyor, bizleri onlarla tanıştıran, kardeşliğimizi hatırlatan kadere şükrediyorum.

14.01.16 (Perşembe)  Bazen insanları ve kendimi üzmemek için hiçbişey yapmayasım geliyor.

15.01.16 (Cuma)  Ey Levent seni Rabbine muhtaç değilmiş gibi, O’ndan müstağni yaşatan nedir?

Yazar hakkında

Levent Bilgi

Levent Bilgi

Yorum yaz

1 yorum

  • Aman Yarabbi hocaların hocası bu işe el atarsa… Yüzümde güzel bir tebessümle okudum. Güzel hissettirdi kar ve İstanbul temalı cümleleriniz. İstanbul’un kefene bürünmüş hali en dikkat çekenlerdendi. Tabiki son cümle kalbi titretecek cinsten.O zaman günleri tek cümleye sıkıştırmaya devam ediyoruz. Sağlıcakla…