Editörün Seçtikleri Hikaye

Bu Kadere İyi Bir Son Yaz Diyorum

Yıllar… Yüzümüzde derin çizgiler, ruhumuzda derin izler bırakan yıllar…
Acısıyla, tatlısıyla,sevinciyle geride bıraktığımız yıllarımız!
Çocukluğumuz, gençliğimiz ve yaşlılığımızla eskiyen yıllarımız…

Değişen mevsimler,takvim yaprağından düşen sayfalar, bize yılların geçip gittiğini hatırlatır.Gözümü kapatıp,zamanda yolculuk yaptığımda çocukluğumun bayram günlerine gider anılarım. Hatırladıkça,bir iç burukluğu yaşadığım günlerim.Belki de gelmeyecek günlere duyulan bir özlem olduğu içindir.Bir gece önceden yastık altında sakladığımız bayramlıklarımız, kırmızı pabuçlarımız….

Bir de fotoğraflar…Siyah,beyaz fotoğraflarımız.Siyah önlüğüm ve beyaz yakam ile öğrencilik yıllarım.Bir okul çıkışı teyze,hala,çocuklar,babaanne,anneanne bir fotoğrafçı dükkanına gidişimiz.Eskiler mazi şimdi.Sıra ile dizilip, poz verdiğimiz günler.O resim, hala bende duruyor.Ara ara bakıyorum.En çok da mavi gözleriyle bana bakan babaannemi özlüyorum.İlk torunu,ilk göz ağrısı olduğum içindir belki de.Fotoğraf çekilirken bir komut verilmiş.Bugünlerde “gülümseyin!”diyoruz. Ama o yıllarda “ağzımızı kapatıyoruz!” denilmiş.Çocukluk işte ben de öyle bir kapatmışım ki bir daha açılmamak üzere.Sanki kilit vurmuşlar ağzıma.

Zaman,en iyi yazardır.Her zaman mükemmel sonu yazar… Bu zamana kadar alnımıza yazılanı yaşadık.Kader diye okuduk,kader diye yaşadık.O yıllarda bunu çok iyi fark edemediğimi yeni yeni anladım.Ama şimdi dur diyorum.Bu yaşanılan kadere iyi bir son yaz diyorum.

Yazar hakkında

duru kurugül

duru kurugül

Yorum yaz